Usługi dźwigowe do realizacji ciężkich zadań.

W maju bieżącego roku mieliśmy okazję współpracować przy demontażu wieży szybowej nr 3 na terenie KWK Makoszowy w Zabrzu.

Przygotowania do operacji demontażu trwały ponad pół roku. W tym czasie nasz dział projektowy ściśle współpracował z firmą wyburzeniową, oraz kierownictwem kopalni przy szczegółowym zaplanowaniu demontażu każdego z poszczególnych elementów wieży.

Planowanie opierało się głównie na odpowiednim doborze miejsc cięcia, co miało wpływ na wagę poszczególnych elementów.

Trzeba było również ustalić kolejność demontażu, tak aby odbyło się do w jak najbezpieczniejszy sposób. Po kilkukrotnych rewizjach planu podnoszenia oraz wielu spotkaniach i naradach, cały projekt został ostatecznie zatwierdzony przez władze kopalni i projekt dostał zielone światło.

Do demontażu wykorzystaliśmy żurawia Demag AC350 (o udźwigu do 350 ton) w wersji WIHI, z wysięgnikiem kratowym o długości 37 metrów.

Dodatkowo, aby umożliwić bezpieczny dostęp do miejsc cięcia, użyliśmy żurawia Liebherr LTM 1250 (o udźwigu do 250 ton) z przedłużeniem kratowym o długości 22 m wraz z koszem do transportu personelu.

Oczywiście, na potrzeby realizacji usługi z udziałem  kosza wykonaliśmy osobną dokumentację, którą zatwierdził Urząd Dozoru Technicznego. Dokonane to zostało po odbiorze żurawia z koszem na terenie budowy.

Najcięższy z podnoszonych elementów ważył 20 ton i podejmowany był na odległości 31 metrów od osi żurawia.

Cały demontaż (ku zadowoleniu naszego klienta oraz kopalni) trwał zgodnie z planem 6 dni i został wykonany przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z demontażu w naszej galerii: Relacja z demontażu wieży KWK Makoszowy w Zabrzu. 

Dowiedz się więcej o naszych usługach dźwigowych w Zabrzu.

Rate this post
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments