• Montaż podczas pracy w Gliwicach.

Marzec rozpoczęliśmy od bardzo trudnego zadania w Gliwicach – musieliśmy wyciągnąć z budynku prasę hydrauliczną służącą do produkcji części samochodowych o wadze 30 ton.

Udział w akcji wziął nasz żuraw LIEBHERR LTM 1250 – udźwig 250 ton. Po wyciągnięciu prasy na miejscu zjawił się nasz drugi żuraw, który pomógł położyć ją w poziomie.

Jak przebiegała realizacja zlecenia?

Najtrudniejszym elementem zadania było rozstawienie żurawia, gdyż mieliśmy bardzo ograniczoną przestrzeń. W pierwszej kolejności musieliśmy rozsunąć poziomy podpór, podnieść wysięgnik i przejechać żurawiem do przodu, tak aby zblocze hakowe znalazło się nad budynkiem.

Szczególną uwagę musieliśmy również zwrócić na znajdujące się po lewej stronie żurawia drzewa i płot. Żuraw ustawiliśmy możliwie najbliżej prawej strony, po to aby z lewej strony wystarczyło nam miejsca na przeciwwagę. Dźwig rozstawiliśmy na półpodporach (5,5 metra szerokości podparcia) i założyliśmy 72 tony balastu.

Prasa hydrauliczna znajdowała się w budynku hali produkcyjnej 16 metrów od osi obrotu żurawia. Waga prasy – 30 ton. Na dwurożne zblocze hakowe przelinowane na cztery liny zapięliśmy dwa dwucięgnowe łańcuchy. Po wyjęciu prasy z hali położyliśmy prasę do poziomu przy pomocy drugiego żurawia pomocniczego.

Jak widać na załączonych obrazkach, wszystko przeszło na centymetry.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments