O Firmie

Szukasz dźwigu do wynajmu? Masz trudne zadanie do realizacji? Potrzebujesz “na już” wycenę, konsultację, cennik? Masz nietypowy lub duży ładunek do wrzucenia? Doskonale się składa! Zrealizujemy Twoje zlecenie:

 • szybko
 • solidnie
 • profesjonalnie,
 • sprawnie
 • bezpiecznie!

Jesteśmy liderem wynajmu żurawi na Śląsku i jedną z firm z największym doświadczeniem i bazą sprzętową.

Zadzwoń, sprawdź ofertę, opisz realizację do zlecenia:

Firma Dźwigi Sołtys istnieje na rynku od 1991 roku. Jesteśmy rodzinną firmą, w której synowie przejęli pasję do dźwigów po ojcu. Od ponad 25 lat konsekwentnie budujemy pozycję lidera wynajmu dźwigów w rejonie Polski południowej.

Jesteśmy doskonale znaną marką, w branży budowlanej mamy opinię solidnego i pewnego partnera. Kontrahenci doceniają zwłaszcza profesjonalizm naszej załogi, bezpieczeństwo i terminowość prac oraz bardzo bogate doświadczenie, poparte wieloletnią praktyką.

Wynajem i realizacje na terenie całej Polski

Zaczynaliśmy na Śląsku, z niewielką ilością sprzętu, nasze dźwigi pracowały głównie na terenie aglomeracji Śląskiej na obszarze Katowic. Siedziba naszej firmy mieści się obecnie w Tychach.

Specjalizujemy się w wykonywaniu kompleksowych usług dźwigowych. Ponadto oferujemy możliwość wynajęcia podnośników koszowych o wysokości do 32 metrów.

Nasza doskonale wyszkolona i doświadczona kadra operatorska jest gotowa sprostać najbardziej wymagającym zadaniom. Oferujemy żurawie samochodowe marki: LIEBHERR, GROVE, KRUPP oraz FAUN.

Marki te, będące światowymi liderami w dziedzinie produkcji żurawi samojezdnych, wyróżniają się najlepszymi parametrami technicznymi w swej klasie, oraz dużą zwrotnością, umożliwiającą wykonywanie skomplikowanych i precyzyjnych zadań, nawet w najtrudniejszych warunkach.

Choć jesteśmy liderem wynajmu dźwigów na południu kraju, realizujemy zlecenie na terenie całej Polski.

Wynajem 24 h / 7 dni w tygodniu – 365 dni roku

Nasz telefon jest czynny całą dobę. Realizujemy zlecenia przez 365 dni w roku. Skorzystaj ze strony ZAPYTANIA O OFERTĘ jeżeli potrzebujesz wycenę realizacji.

Własne centrum technologiczne

Jako jedna z niewielu firm w kraju, posiadamy własne centrum technologiczne, które jest w stanie przygotować precyzyjny plan każdego, nawet najtrudniejszego podnoszenia. Nasi specjaliści zdobywali doświadczenie na placach budowy całej Europy, biorąc udział w najpotężniejszych inwestycjach.

Krok po kroku zaplanujemy najtrudniejsze podnoszenia, biorąc pod uwagę dziesiątki kluczowych czynników, tak by realizacja przebiegła sprawnie, profesjonalnie i co najważniejsze – bezpiecznie.

Świetnie skomunikowana baza

Posiadamy własną bazę, które mieści się bardzo blisko autostrady A4, dzięki czemu błyskawicznie jesteśmy w stanie dotrzeć na teren przyszłej realizacji.

Specjaliści od najtrudniejszych zadań i specjalistycznych, wielkich realizacji

Tam gdzie inni odpuszczają, my mówimy – damy radę! Naszym mottem jest przewaga dzięki technologii. Specjalizujemy się w najtrudniejszych i bardzo skomplikowanych, długotrwałych zleceniach, które wymagają szczegółowego planowania, przygotowania planów realizacji i (jeżeli zajdzie taka potrzeba) pracy kilku żurawi jednocześnie.

W szczególności zajmujemy się pracami związanymi z budową, remontami, wyburzeniami i przebudowami na terenie:

 • Fabryk
 • Zakładów przemysłowych
 • Specjalnych stref ekonomicznych
 • Hut
 • Elektrowni
 • Elektrociepłowni
 • Kopalń
 • Zakładów produkcyjnych
 • Wiaduktów i mostów
 • Prac drogowych
 • Specjalistycznych prac w terenie

Żurawie do 800 ton!

W naszej ofercie posiadamy żurawie o udźwigu nawet 500 ton! Dzięki temu jesteśmy w stanie podołać nawet najtrudniejszym zadaniom. Tutaj znajdziesz naszą listę sprzętu.

Sprawdź nasze realizacje

Na swoim koncie mamy tysiące udanych realizacji w całej Polsce. To jak pracujemy możesz sprawdzić tutaj:

Jak zamówić dźwig – instrukcja krok po kroku

Jeżeli nie zamawiałeś jeszcze dźwigu – najlepiej do nas zadzwonić lub wysłać e-mail.

Numer telefonu: +48 695 16 62 27 (telefon czynny całą dobę)

E-mail: soltys@dzwigi.org (możesz opisać zlecenie lub zostawić tylko na siebie namiary – napisz, że potrzebujesz ofertę – oddzwonimy jak najszybciej).

Wszystkie detale najłatwiej ustala się podczas niezobowiązującej rozmowy. Po skontaktowaniu się, podpowiemy, odpowiemy na pytania, dopytamy o wszystkie ważne rzeczy, które pomogą nam ustalić szczegóły zlecenia.

Pomocne i przydatne będzie kilka podstawowych informacji:

 • Opisz krótko zlecenie jakie jest do zrealizowania – czyli co i gdzie trzeba załadować, przenieść
 • Jaka jest powierzchnia, na której ma pracować dźwig – (grunt, beton, ziemia utwardzona, trawa, chodnik)
 • Czy zlecenie jest na zewnątrz czy wewnątrz budynku?
 • Przydadzą się też rozmiary ładunku (wysokość, szerokość, długość) i jego przybliżona waga
 • Jaka jest odległość od osi obrotu – czyli, innymi słowy, na jaką odległość w poziomie od dźwigu ma być przeniesiony ładunek
 • Wysokość na jaki ładunek musi być podany (wysokość w górę gdy go mamy podnieść lub głębokość gdy mamy go opuścić w dół, gdy pracujemy przy wykopie)
 • Jeżeli coś zamieszczamy na dachu budynku, warto podać następujące wartości: jak wysoki jest budynek, jak daleko może stanąć dźwig od krawędzi budynku, jak daleko od krawędzi dachu / budynku ma być umiejscowiony ładunek

Nie wiesz dokładnie jak to zmierzyć?

Nie wiesz jak dokładnie zmierzyć podane wyżej wartości?

Bez obaw! Jesteśmy tu po to by Ci pomóc i odpowiedzieć na pytania. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że jeżeli pierwszy raz chcesz skorzystać z takiej usługi, niektóre rzeczy mogą wydawać się trudne.

Jeżeli nie jesteś pewien od czego zacząć, jak to zmierzyć, po prostu do nas zadzwoń lub napisz – my zajmiemy się resztą.

Jeżeli zlecenie należy to trudniejszych i wymagających – wyślemy na miejsce technologa, który sprawdzi i zmierzy wszystkie niezbędne parametry i przygotuje plan podnoszenia.

My po prostu kochamy dźwigi 🙂

To co nas wyróżnia, to fakt, że wynajem dźwigów to nasza pasja. My po prostu kochamy dźwigi i nie potrafimy bez nich żyć. Zbudowaliśmy największą w Polsce społeczność dźwigomaniaków – którzy są skupieni wokół naszego fanpage’a na Facebooku. Obecnie liczy ona już ponad 26 000 osób i rośnie z każdym miesiącem.

Potrzebujesz ofertę wynajmu dźwigu lub cennik?

Jeżeli potrzebujesz ofertę wynajmu żurawia, wycenę oferty lub cennik, nie czekaj, skontaktuj się z nami i umów na krótką rozmowę: