Kapliczka przenoszenie dźwigi wynajem

14 Listopada mieliśmy możliwość zaangażowania się w bardzo ważny i ambitny projekt, polegający na przeniesieniu kapliczki Matki Boskiej Różańcowej w Biertowicach obok Krakowa. Operacja była bardzo skomplikowana, toteż przygotowania rozpoczęliśmy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Szczegółowy plan podnoszenia powstał dzięki współpracy z lokalnymi władzami oraz zarządcą drogi, którą, ze względu na rozmiar żurawia trzeba było częściowo zamknąć.

Do przeniesienia kapliczki, o przewidywanej wadze 95 ton, konieczne było zastosowanie żurawia o małych gabarytach (z uwagi na bardzo ograniczoną przestrzeń), a jednocześnie bardzo dużym udźwigu, jako że kapliczka musiała zostać przeniesiona na odległość 11 metrów od osi żurawia.

Jedynym żurawiem w Polsce, który mógł sprostać temu zadaniu był nasz najnowszy nabytek ciężki dźwig 350 ton Terex Demag AC350SSL.

Po kilkukrotnych wizytach na budowie i współpracy z firmą wykonującą renowację oraz zabezpieczenie kapliczki na czas przenosin, opracowano plan przygotowania terenu pod żuraw ze szczególnym uwzględnieniem przewidywanych nacisków wywieranych na grunt podczas ponoszenia.

Niesłychanie ważny był czas realizacji przedsięwzięcia – musieliśmy działać ultra szybko, gdyż zator na drodze mógłby powodować gigantyczne korki.

Dzięki naszemu centrum technologicznemu i wysokiemu profesjonalizmowi załogi, udało się szybko oraz szczęśliwie rozpocząć i zakończyć całą operację podnoszenia bez konieczności całkowitego zablokowania drogi wojewódzkiej, przy której stoi kapliczka.

Przeniesienie kapliczki na nowe fundamenty było bardzo istotne z kilku względów.

Obecnie możliwe będzie utworzenie przystanku turystycznego, miejsca integracji mieszkańców, a co równie ważne –  nowe fundamenty zapobiegną podtapianiu i zalewaniu kapliczki.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak skomplikowanym i bardzo ważnym dla lokalnej społeczności projekcie.

Więcej zdjęć z przenoszenia znajdziecie na stronie:

http://www.gmina.sulkowice.pl

Rate this post
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments