Budowa Katedry Sagrada Familia w Barcelonie, zaprojektowanej przez Antonio Gaudiego rozpoczęła się w roku 1882, a jej ukończenie planowane jest na rok 2026.

Jak przy każdej wielkiej budowie tego typu, nie może zabraknąć dźwigów. W projekcie uczestniczy kilka żurawi wieżowych, które jednak co jakiś czas muszą być przestawiane, ze względu na wymagania samej budowy.

Podczas jednej z takich przeprowadzek, konieczne było zastosowanie dużego żurawia samojezdnego do rozmontowania i ponownego zmontowania wieżówki.

Zadaniu podołała Hiszpańska firma Gruas Rigar oraz ich 500 tonowy Liebherr LTM1500-8.1, wyposażony w 84 metrowy wysięgnik teleskopowy, oraz przedłużenie kratowe o długości 70 metrów.

500 tonowy żuraw skonfigurowany został w wersji z pełną przeciwwagą (165 ton) oraz superliftem.

Z teleskopem wydłużonym na 57,7 m i kratą 70 m, żuraw był w stanie uzyskać wysokość podnoszenia wynoszącą 125 metrów, co w zupełności wystarczyło do wykonania zadania.

Największą trudnością nie było jednak samo podnoszenie lecz rozstawienie się żurawia oraz montaż kraty na bardzo ograniczonej przestrzeni.

Specjaliści z firmy Gruas Rigar, mimo trudności podołali zadaniu i bezpiecznie ukończyli operację przeprowadzki żurawia wieżowego.

Zdjęcia poniżej.

Zdjęcia z budowy w barcelonie.

Dźwigi jaworzno

Dźwigi jaworzno 3

Źródło: heavyliftnews.com

http://www.heavyliftnews.com/news/gruas-rigar-relocates-construction-crane-at-the-sagrada-familia-in-barcelona-using-liebherr-ltm-1500-8-1-mobile-crane

Rate this post
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments