Podczas prac w zatorze

W Nowy Rok weszliśmy z bardzo dużym impetem – baza praktycznie przez cały miesiąc była pusta, gdyż nasze żurawie przemierzały nie tylko śląskie, ale też polskie drogi realizując moc zleceń.

1. Katowice – montaż sceny sylwestrowej

Pod koniec ubiegłego roku zrealizowaliśmy na zlecenie telewizji Polsat montaż największej sceny sylwestrowej w Polsce przy Katowickim Spodku. Po przywitaniu nowego roku scenę zdemontowaliśmy:

Wynajem dźwigi katowice - prace podczas montażu sceny sylwestrowej.

Żurawie w Katowicach podczas montażu sceny – źródło TV Silesia.

W realizacji projektu zastosowanie znalazły żurawie o udźwigach 30, 50 i 80 ton:

Dźwigi wynajem w Katowicach - efekt końcowy.

Tak scena wyglądała po montażu. Źródło: Fakt.pl

2. Pierwsze zlecenie nowego nabytku – wynajem w Jastrzębiu

Nasz najnowszy nabytek- LIEBHERR LTM 1130 wyruszył na swoją pierwszą pracę- montaż elementów klatki schodowej przy zbiornikach sorbentu na terenie EC Zofiówka w Jastrzębiu- Zdroju.

Opracowany przez nas lifting plan pozwolił bezpiecznie podnieść konstrukcję o wadze 16 ton na wysokość 36,5 metra.

Realizacja ciężkiego dźwigu w Jastrzębiu

Z tej perspektywy dobrze widać wysokość podnoszenia.

3. Trudne zlecenie? Co to dla nas 🙂

Praca w trudnych warunkach to nasza specjalność. W niedawno zakończonym projekcie na budowie Centrum Badawczo Wdrożeniowego “Eko- innowacje” w Stanowicach koło Grodziska Wielkopolskiego montowaliśmy zgazowywacz paliw rdf – na zdjęciu widać jak podajemy elementy ceramiczne.

Jak widać na zdjęciach ustawiony żuraw Krupp KMK 2020 przechodził dosłownie na milimetry. Prace trwały 24 godziny na dobę. Nasi operatorzy spisali się na medal.

Realizacja dźwigu - hala w gorzowie

Jak widać na zdjęciu, mieliśmy bardzo mało miejsca, ale udało się!

4. Ciężki dźwig w akcji

Kilka ciekawych zleceń wykonaliśmy żurawiem LIEBHERR LTM 1250.

W Zatorze za Oświęcimiem instalowaliśmy transformator o wadze 13 ton. Po przeprowadzeniu oględzin nasz technolog zasugerował zmianę przewidywanej lokalizacji ustawienia sprzętu. Pierwotnie planowane było podanie transformatora nad dachem istniejącej hali, co wymagałoby użycia sprzętu o udźwigu minimum 400 ton. Ustawiając żuraw na sąsiedniej działce praca była wykonana mniejszym żurawiem, co znacznie zmniejszyło koszt całej operacji:

Podczas prac w zatorze

To klimatyczne zdjęcie zrobiliśmy podczas prac w Zatorze.

W Gliwicach rozładowaliśmy bezpiecznie element o wadze 85 ton. Żuraw 250 ton był skonfigurowany z 60 tonami balastu. Dobraliśmy odpowiednia pasy i akcja przebiegła bezpiecznie i bez komplikacji:

Wynajem dźwigi gliwice

Element ważył 85 ton, cała akcja przebiegła szybko i sprawnie.

I na zakończenie…

Zakończyliśmy kilka dłuższych projektów, między innymi w Starym Gostkowie i Kamieńsku k. Bełchatowa. Przed nami miesiąc pełen pracy- niebawem wyruszamy w Polskę. Nasze sprzęty będzie można spotkać w Oświęcimiu, Piotrkowie Trybunalskim, Brzegu Dolnym, Łodzi, a w nieco dalszej przyszłości naszych południowych sąsiadów- w Bratysławie.

Z optymizmem patrząc w przyszłość chodzą nam po głowie kolejne zakupy…

Nie zapomnij śledzić nas na Facebooku, gdzie stale wrzucamy ciekawe zdjęcia, filmy i krótkie informacje ze świata ciężkiego sprzętu.

Rate this post
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments