W tym tygodniu rozpoczęliśmy współpracę z międzynarodową internetową giełdą maszyn budowlanych MachineryZone. Na portalu będzą publikowane dźwigi, które zamierzamy sprzedać w ramach odnowy naszego parku maszyn. Tutaj znajdziecie ofertę machineryzone dotyczącą używanych żurawi budowlanych
Dodatkowo w ramach wzajemnej wymiany informacji dotyczących sektora żurawi budowlanych, MachineryZone przygotowało dla nas artykuł, który publikujemy poniżej o nowości w ofercie Liebherr.
CAL 64000–1500 Litronic bo tak nazywa się najnowsza propozycja niemieckiego producenta żurawi – firmy Liebherr. Dźwig jest od niedawna eksploatowany na specjalnym statku typu Heavy Lift Jackup Vessel o nazwie „Innovation”.

Ten ciężki żuraw offshore charakteryzuje się maksymalnym udźwig iem 1.500 t przy promieniu pracy sięgającym nawet do 31,5 m. Długość wysięgnika to blisko 105 m, a ciężar własny wynosi około 1.500 t.

Cechą wyróżniającą tę maszynę jest wieniec obrotowy o aż 13 metrowej średnicy zewnętrznej i projekt konstrukcji wykonany w oparciu o koncepcję ‚Crane Around the Leg‘ – co oznacza, że żuraw zbudowany jest dookoła jednej z nóg okrętowych. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania powstała dość mała strefa robocza sięgająca jak na tego typu sprzęt zaledwie 12 m.
Co więcej CAL 64000–1500 Litronic posiada specjalny wysięgnik nazywany Twin, który pozwala na położenie wysięgnika na jednej z przednich nóg okrętowych, dzięki czemu ilość miejsca na pokładzie może zostać znacznie zaoszczędzona.

Ten ciężki żuraw offshore jest jak już wspomniano używany na statku „Innovation” do instalacji elektrowni wiatrowych, ponadto świetnie sprawdzi się też w sektorze naftowym i gazowym, na przykład przy montażu i demontażu platform i innych konstrukcji.

Z pozdrowieniami
Ekipa MachineryZone.pl

Liebherr offshore

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments