• Realizacja na terenie zakładu TAURON w Tychach.

W tym tygodniu przygotowaliśmy kilka ciekawych zdjeć z kolejnej akcji na terenie zakładu TAURON w Tychach. To już nasze kolejne zlecenie  w tym miejscu – obsługujemy wszystkich wykonawców realizując zlecenia w zakresie prac dźwigowych. Zajęliśmy się montażem dwóch zbiorników popiołu o wadze 30 ton każdy. 

W akcji oczywiście nasz najnowszy (i największy nabytek) – Liebherr LTM 1250 – w tym konkretnym przypadku nie było innej możliwości, gdyż mniejszy żuraw nie uporałby się z tak potężnym elementem.

Choć to pierwsza akcja FUSUB Sołtys tego typu w tym konkretnym miejscu (pierwszy montaż elementów zbiornika tym konkretnym żurawiem), to warto podkreślić, że mamy za sobą kilkanaście podobnych realizacji – oczywiście biorąć pod uwagę nieco inną specyfikację elementów i typy żurawi.

Sam montaż trwał około 6 godzin, zamontowaliśmy dwa pierścienie tego typu, akcja przebiegła bardzo sprawnie. Jak zaznaczyliśmy u góry – każdy element ważył 30 ton, odległość od osi obrotu wyniosła 20 metrów, pierścień montowany był na wysokości 30 metrów.

Zobacz galerię zdjęć z tej realizacji >>> 

Na co trzeba było zwrócić szczególną uwagę?

Szczególną uwagę musieliśmy zwrócić na to, jakie zawiesia zastosować. Zastosowaliśmy cztery  liny stalowe o długości 8 metrów każda i dwa dwucięgnowe zawiesia łańcuchowe, również o długości 8 metrów każde, po to aby kąt rozwarcia był możliwie jak największy.

We wnętrzu pierścienia znajdowały się cztery otwory, do których włożyliśmy szakle.  Do szakli podpięliśmy liny stalowe, dalej do lin podpięliśmy kolejne szakle i do szakli podpięliśmy zawiesia łańcuchowe. Zawiesia łańcuchowe podpięliśmy do dwurożnego zblocza hakowego – po jednym zawiesiu łańcuchowym na każdą ze stron.

Wszystko zostało obliczone przez naszego technologa – w przypadku tego konkretnego zlecenia użycie trawersy było zbędne.

Nie próżnujemy… 

W tym tygodniu realizowaliśmy mnóstwo zleceń lokalnych na terenie województwa śląskiego; m. in.;

  • montaż dwudziestotonowych  maszyn w Fabryce Palenisk Mechanicznych Mikołowie
  • montaż zbiorników na terenie Nitro- Erg w Bieruniu
  • obsługa przy budowie nowej szkoły w Jaroszowicach
  • zakończyliśmy montaż konstrukcji stalowej w Studzienicach koło Pszczyny.

Ponadto skończyliśmy montaż konstrukcji w Krępicach koło Wrocławia oraz montaż konstrukcji na Lotnisku we Wrocławiu.
Ciekawostką jest to, że zanim dźwig wjechał na budowę, którą była lotniska, zarówno operator jak i dźwig musieli… przejść odprawę celną :).

Warto wspomnieć, iż nasze żurawie (dwa dźwigi LIEBHERR LTM 1040) pracują przy budowie fabryki Volkswagena we Wrześni (montaż konstrukcji stalowej).

Jest to olbrzymia inwestycja, stale na budowie pracuje około 40 żurawi samojezdnych, zarówno z dużych jak i małych firm.

Oprócz tego, jeden żuraw o udźwigu 35 ton obecnie realizuje zadania  na budowie IMKA w Lubaniu.

Ponadto od poniedziałku startujemy z montażem hali w Wałbrzychu.

Marzec zapowiada się równie pracowicie

W marcu czeka nas kilkanaście zleceń, w tym dwa arcyciekawe zadania:

  • Pierwszym jest montaż elementów wywrotnicy wagonowej na EDF Rybnik,oraz montaż separatorów w Gliwicach (tutaj prace zaczynamy już pod koniec lutego).
  • Drugim ciekawym przedsięwzięciem będzie rozładunek, przetransportowanie i ustawienie maszyn – prasy (o wadze 35 ton każda) na hali produkcyjnej w Tychach. Gliwice to przyszły tydzień , reszta w marcu.

Oczywiście nie omieszkamy się pochwalić zdjęciami z obu realizacji 🙂

Na zdjęciach możecie zobaczyć białą SCANIĘ – to również nasz nowy nabytek, w najbliższej przyszłości planujemy dokupić kolejne i poszerzyć działalność o transport.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments