W maju zrealizowaliśmy dwie duże inwestycje z udziałem naszego najnowszego nabytku.

Jedna z nich miała miejsce „po sąsiedzku” – w niedalekim Jaworznie. Druga natomiast wymagała od nas podróży w rejony wschodniej Polski. Jak widać, nie boimy się realizacji w innych zakątkach Polski. Gdzie klient szykuje trudne i wymagające pod względem technicznym zlecenie, tam pojawiają się żurawie z pomarańczowym logo naszej firmy.

Jak przebiegły te dwa zadania?

1. Jaworzno – montaż silosu

Pierwsze zadanie dla naszego nowego żurawia Demag AC350SSL polegało na montażu wyposażenia silosu Eurosilos w Jaworznie. 

Żuraw był skonfigurowany w wersji z ruchomym przedłużeniem kratowym o długości 37 metrów i montował elementy o wadze 17 ton na wysokości 52 metrów przy odległości od 30 metrów od osi żurawia.

Prace na terenie elektrociepłowni Jaworzno.

Realizacja usług dźwigowych w Jaworznie – ujęcie z góry nowej maszyny. 

Tutaj można zobaczyć zdjęcia z akcji w Jaworznie

2. Przemyśl – montaż elementów kotła parowego

Prosto z Jaworzno udaliśmy się do Przemyśla, gdzie obecnie żuraw montuje elementy kotła parowego o wadze elementów dochodzących  do 40 ton. Żuraw podaje je przez otwór w dachu istniejącego budynku.

Co warto podkreślić – jest to jedyny żuraw w Polsce, który był w stanie sprostać wymaganiom technicznym podnoszonych elementów,  jednocześnie mieszcząc się w małym pasie przestrzeni pomiędzy istniejącą zabudową.

Montaż pełen dźwigu na terenie całej polski

Jako jedyni, byliśmy w stanie rozstawić żuraw w tym miejscu, dzięki czemu klient zaoszczędził dużo czasu.

Takie rozwiązanie logistyczne umożliwiło naszemu klientowi przyspieszenie dalszej budowy obiektu,  gdyż prace mogły być kontynuowane w miejscu gdzie wcześniej planowano umieścić większy żuraw.

Na potrzeby realizacji, dostarczyliśmy naszą technologię oraz nadzór nad operacją podnoszenia. Było to niezbędne, ze względu na wysoką techniczną trudność podnoszenia: główna część kotła (ruszt o wadze 37 ton) musiała zostać wprowadzona do budynku pod innym kątem, niż ten wymagany do posadowienia na konstrukcji.

Warto w tym miejscu przypomnieć, iż nasza firma jako jedna z nielicznych kraju dysponuje własnym centrum technologicznym, które może przygotować plany najtrudniejszych podnoszeń.

By zrealizować ów cel, wykorzystaliśmy dodatkowe wciągniki, które umożliwiły manewrowanie ładunkiem już po wprowadzeniu go do hali kotłowni.

Tutaj można zobaczyć więcej zdjęć  z akcji w Przemyślu:

Szukasz dźwigu?

Wszystkie dane znajdziesz na tej stronie: Dźwigi Katowice 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments