Z końcem lipca gościliśmy w Krakowie, na ulicy Pogórskiej, gdzie nasz żuraw Demag AC350 miał za zadanie zdemontować dwa przęsła mostu kolejowego.

Prace odbywały się weekendowe noce z uwagi na konieczność zamknięcia ulicy Pogórskiej, na której ustawiony był żuraw. Sytuację komplikowały też zestawy transportowe przewożące demontowane elementy.

Do demontażu przeznaczone zostały dwa przęsła o wadze 89 ton i 94 tony. Operacja została zaplanowana na dwie noce – po jednym przęśle na noc.

Jako że prace objęte były ścisłym nadzorem ze strony inwestora, wspólnie z naszym klientem opracowaliśmy szczegółowy plan podnoszenia oraz załadunku (jest to nasza specjalność – jako jedna z niewielu firm w Polsce oferujemy pełne wsparcie biura projektowego).

Plan obejmował obliczenia środków ciężkości podnoszonych elementów (jako że nie były one symetryczne) oraz dokładną konfigurację zawiesi umożliwiającą równe podniesienie każdego elementu bez konieczności dodatkowych zmian w czasie wykonywania podnoszenia.

Konieczne było także dokładne zaplanowanie ustawienia żurawia oraz transportu z uwagi na ograniczoną ilość miejsca oraz duże gabaryty podnoszonych elementów.

Całą operacje udało się bezpiecznie zakończyć w czasie podczas dwóch nocnych zamknięć drogi.

Za wykonanie zdjęć dziękujemy Panu Marcinowi, który uwiecznił nasze działania.

Wszystkie zdjęcia z prac (autorstwa Pana Marcina) znajdziecie w galerii.

A tutaj jest nasza oferta dotycząca wynajmu dźwigów w Krakowie: dźwigi Kraków wynajem.

Rate this post
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments